Elementy składowe herbu
   

 Podziały tarczy herbowej
   

 Tynktury (barwy herbu)
   

 Pozycja godła na tarczy
 i ułożenie figury godła
   

 Herb wielopolowy
   

 Korony rangowe
   

 Herby książąt śląskich
   

 Wielki herb Pomorza
 Zachodniego
   

 Podział administracyjny
 oraz herby województw
 i ziem I Rzeczpospolitej
   

SPIS  HERBÓW


A, B, C, D, E, F, G, H,

J, K, L, Ł, M, N, O, P,

R, S, Ś, T, U, WZ, Ż


* kolorem czerwonym zostały 
  oznaczone herby polskie
  przeniesione na Litwę w 1413 r.
  na mocy unii horodelskiej

 

   A  
    Aulok
    Awdaniec
     
   B  
    Ballestrem
    Bawola Głowa
    Bawół

 

  Bażeński
    Bekiesz

 

  Belina
    Bełty
    Berszten

 

  Białynia

 

  Bibersztyn
    Biron
    Blacha

 

  Bogoria

 

  Bojcza

 

  Bonarowa

 

  Bończa

 

  Borch
    Borcke
    Borsnicz
    Bosak

 

  Bożeniec

 

  Brama
    Brandys
    Breza

 

  Brinken

  Brochwicz
    Brodzic

 

  Brühl
    Bużewoj
    Burghauss
    Byliny
     
   C  

 

  Cholewa

 

  Ciołek
    Colonna-Fels
    Czettritz
     
   D  

 

  Dąb

 

  Dąbrowa

 

  Denhof

 

  Dębno
    Dohna

 

  Doliwa

 

  Dołęga
    Drogomir

 

  Drogosław

 

  Druck

 

  Drużyna

 

  Dryja

 

  Drzewica

 

  Działosza
     
   E  
    Everstein
     
   F  
    Felkerzamb
    Fleming
     
   G  
    Garnier
    Gierałt

 

  Glaubicz

 

  Gliński

 

  Godziemba
    Goltz

 

  Gozdawa

 

  Grabie
    Grotus

 

  Gryf

 

  Grzymała
     
   H  
    Haugwitz
    Henckel

 

  Herburt

 

  Heydel
    Hilzen

 

  Hipocentaur
    Hoberg

 

  Hołobok

 

  Hołownia
    Horváth
    Husarzewski
     
   J  

 

  Janina

 

  Jasieńczyk

 

  Jastrzębiec

 

  Jelita

 

  Jełowicki
    Jordan

 

  Junosza
     
   K  

 

  Kalinowa
    Kantakuzen
    Karp

 

  Kietlicz

 

  Kierdeja
    Klamry

 

  Komar

 

  Kończyc
    Kopacz

 

  Korab

 

  Korczak

 

  Kornic

 

  Korwin

 

  Korybut

 

  Korzbok

 

  Kos

 

  Kosy

 

  Kościesza
    Kotuliński

 

  Kotwicz
    Kownia
    Kozioł
    Kroje
    Krokowski

 

  Kroszyński
    Krucina

 

  Krzywda
    Kur

 

  Kurcz
     
   L  

 

  Lacki
    Larysza

 

  Laskarys

 

  Leliwa

 

  Leszczyc

 

  Lewart

 

  Lis

 

  Lubicz
     
   Ł  

 

  Łabędź

 

  Łada

 

  Łagoda
    Łodzia

 

  Łuk
     
   M  
    Maltzan
    Manteuffel

 

  Massalski

 

  Mądrostki
    Mohyła
    Moltke

 

  Mora
     
   N  

 

  Nabram

 

  Nałęcz

    Narutowicz

 

  Nieczuja

 

  Niesobia

 

  Nowina
     
   O  

 

  Odrowąż

 

  Odwaga

 

  Odyniec

 

  Ogończyk

 

  Oksza
    Oppersdorff

 

  Orla

 

  Ossoria

 

  Ostoja

 

  Ostrogski
     
   P  

 

  Pałuki
    Pawęza

 

  Pilawa

 

  Plater

 

  Pobóg

 

  Podhorski

 

  Pogonia

 

  Pogoń Litewska

 

  Pogoń Ruska

 

  Pomian

 

  Poraj

 

  Półkozic
    Prawdzic
    Prażma
    Promnitz
    Prus I
    Prus II
    Prus III
    Przegonia
    Przerowa
    Przestrzał
    Przosna
    Przyjaciel
    Puchała
    Putbus
    Puttkamer
    Pückler
     
   R  
    Radwan
    Ramułt
    Rawicz
    Reibnitz
    Renard
 

  Roch I

 

  Roch II

 

  Roch III

 

  Rogala

    Rola
    Rolicz
    Rużyński
     
   S  
    Samson
    Sas
    Sas Pruski
    Saurma
    Schaff
    Scypio
    Seherr-Thoss
    Słońce
    Sołtyk
    Starykoń
    Strachwitz
    Strzemię
    Suchekomnaty
    Sulima
    Syrokomla
    Szaława
 

  Szeliga

    Szembek
    Szlichtyng
    Szreniawa
     
   Ś  
    Ślepowron
    Świat
    Świnka
     
   T  
    Tarnawa
    Topór
    Trąby
    Trzaska
    Trzywdar
    Turzo
     
   U  
    Unrug
     
   W  
    Wadwicz
    Waga
    Warnia
 

  Wąż

    Wczele
    Wedel
    Wejher
    Wieniawa
    Wieruszowa
    Wierzbna
    Wieże
    Wyssogota
     
   Z  
    Zabawa
    Zadora
    Zagłoba
    Zaremba
    Zbiświcz
    Zemsta
    Zgraja
    Zyberk
     
   Ż  
    Żyżemski